top of page
dağ silsilesi
Our Team
Işıl Soyhan_edited_edited.png
  • LinkedIn

Işıl Soyhan

Profesyonel iş hayatına 1994 yılında, Eczacıbaşı Topluluğuna ait Eczacıbaşı Menkul Değerler A.Ş.’de başlamıştır. 2005 yılına kadar finans sektöründe çalışan Soyhan, Uluslararası Sermaye Piyasaları öncelikli olmak üzere Yurtdışı Kurumsal Yatırımcıların Türk Sermaye Piyasalarındaki yatırımlarına aracılık alanında hizmet vermiştir.

 

2005 yılından itibaren, Türkiye’nin en önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olan Türk Eğitim Vakfı’ndaki ilk  görevi olan Fon Yönetimi Müdürlüğü ile vakıflarda profesyonel varlık yönetimi oluşturulması hususunda sektöre örnek teşkil eden bir pozisyonda görev alma şansı yakalamıştır.

 

İlerleyen yıllarda Türk Eğitim Vakfı’nın stratejik planlama ve varlık yönetimi odaklı çeşitli yönetim kademelerinde görev almış, Vakfın hedefleri kapsamında sürdürülebilir büyüme, bütçe planlama ve yönetimi, proje tasarımı ve yönetimi, mali disiplin ve uygulamalar, ERP (Enterprise Resource Planning / Kurumsal Kaynak Planlama) süreç ve uygulamaları, fonksiyonların süreç ve mali denetim altyapılarının yönetmelikler kapsamında oluşturulması ve takibi ve verimlilik odaklı MIS (Management Information Systems) Raporlarının oluşturulması çalışmalarına liderlik etmiştir. 

Halen yönetim, stratejik planlama ve kaynak geliştirme konularında danışmanlık vermektedir.

Our Team
bengi foto_edited.png
  • LinkedIn

Bengi Akşehirlioğlu

Kıdemli Danışman

bengi.aksehirlioglu@toc.com.tr

2001 yılında Koç Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu. Üniversiteden sonra New York’ta Parsons School of Design’da Moda Pazarlama yüksek lisans yaptı. Dönüşte tekstil sektöründe çalışmaya başladı ve eş zamanlı olarak çeşitli pazarlama, araştırma projelerinde yer aldı, çevirmenlik yaptı. Gene eş zamanlı olarak İletişim ve Kişisel İmaj konuları ile ilgili olarak eğitimler vermeye başladı. 

2011 Yılında Dale Carnegie firmasının sertifikasyonundan geçerek kurumun eğitmeni oldu. 2014 yılında ICF değerlendirmesinden geçtikten sonra ACC, 2022 yılında PCC ünvanlı ICF koçu oldu. 11 yıllık Eğitimci Kariyerinde 1.500 Eğitim gününü aşarken; yaklaşık 15 farklı sektörde 80’i aşan sayıda kuruma eğitim, koçluk ve ölçme/değerlendirme programları gerçekleştirdi. Bu eğitimlerin bir bölümünü global projelerde, yurtdışında ve İngilizce olarak gerçekleştirdi.

Katılımcılarının Kişisel Performans Gelişimi, Ekiplerini Geliştirme,  Çalışan Bağlılığını Yukarı Çekme, İş Yönetimi, Koçvari Liderlik, Değişimi Yönetme, Duygusal Zeka, İletişim, Beyin Temelli Liderlik, Duygusal Çeviklik ve Dayanıklılık, Müzakere Becerileri,  Sunum Becerileri vb. iş hayatına yönelik yetkinlikleri barındıran eğitim ve danışmanlık projelerinde yer alıyor.

Strateji oluşturma, Motivasyon, Zihin Gelişimi ve NLP Bengi’nin ilgi duyduğu konular arasındadır.

Our Team
B_edited.jpg

Dr. Bayram KÜÇÜKOĞLU

1988 yılında Kara Harp Okulu’ndan mezun oldu. Strateji Bilimi (Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü)  ve Türkiye Cumhuriyeti Tarihi (Dicle Üniversitesi  Sosyal Bilimler Enstitüsü) alanlarında Yüksek Lisans, yine Türkiye Cumhuriyeti  Tarihi (Ankara Üniversitesi  Türk İnkılap Tarihi Enstitüsü) alanında doktora yaptı.

1988-1997 yılları arasında TSK’de çeşitli seviyelerde birlik komutanlığı, 1999-2000 ve 2004-2005 yılları arasında BOSNA- NATO ve EUFOR bünyesinde Sivil-Asker İşbirliği, 2005-2008 yılları arasında Gnk. Kur.Sivil Asker İşbirliği, 2008-2015 yılları arasında K. K.K. EDOK Eğitim Yöneticisi ve Öğretmen Yetiştirme Okul Komutanlığında, Liderlik Kurul Amirliği ve Öğr. Görevlisi, 2017-2020 yılları arasında Girne Amerikan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Yard.cılığı ve Öğr.Üyesi görevlerinde bulundu.

2008-2015 yılları arasında TSK’da orta ve üst düzey liderlere ‘’Liderlik Eğitimi’’ kapsamında;‘’Liderlik Teorileri ve  Liderlik Çeşitleri, Motivasyon Geliştirme ve Danışmanlık, Ekip Ruhu Oluşturma, Liderlikte İletişim, Örgüt Yönetimi, Çatışma Yönetimi, Müzakere Teknikleri, Liderlik Uygulamaları’’ dersleri verdi.

2017-2020 yılları arasında,  Girne Amerikan Üniversitesi’nde; ‘’Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi , Kıbrıs Türk Kültürü, Uygarlık Tarihi derslerini verdi.

 

Uluslararası Sempozyumlarda  ‘’Liderlik, Uluslararası Liderlik, Sınıf Liderliği’’konularında onbir adet bildiri sundu. Yayımlanmış üç adet kitabı ve  uluslararası yayınlarda makaleleri mevcuttur.

tarkan sb_edited.jpg
  • LinkedIn

Tarkan Soyhan

İTÜ İnşaat Fakültesi Çevre Mühendisliği bölümünden 1991 yılında mezun olmuştur. Meslek hayatının önemli bir bölümünde uluslararası ortaklı firmalarda üst düzey yöneticilik yapmış, Türkiye ve dünyada önemli projelere imza atmıştır. 2002 yılında ise Probono Danışmanlığı kurarak faaliyet alanını genişletmiştir.

Probono Genel Müdürü olarak tüm finans ve hukuki süreçlerin yönetimi ile yetkilidir.  

bottom of page