top of page
  • Yazarın fotoğrafıProbono Danışmanlık

İşin Geleceğine İlişkin İşveren Karnesi📜

Güncelleme tarihi: 17 Oca 2023

✳️İnsanlar işin geleceği hakkında düşündüklerinde, uzaktan ve hibrit çalışma genellikle akla gelen ilk şeylerdir. Ancak konu çok daha geniş ve derindir. Liderlik, kültür, müşteriler, yetenek, öğrenme, yeniden beceri kazanma ve daha fazlasını içerir. Boston Consulting Group, kuruluşların geleceğe nasıl hazırlandıklarını anlamak için, 47 ülkede, büyük sektörlerde faaliyet gösteren 350 şirketin yöneticileri arasında anket yaptı. Bu şirketler toplu olarak 6 milyondan fazla kişiyi istihdam etmektedir.


👉Anket, liderlere 12 işin geleceği boyutunun önemi ve şirketlerinin bu cephedeki ilerlemesi hakkındaki bakış açılarını sordu. Şirketlerin daha iyi bir iş geleceği planlarında, kritik seviyede erken bir aşamada oldukları gözlemlendi. Yöneticiler, kuruluşlarının üretken liderlik, sürekli öğrenme ve yeni, çeşitli yetenek modelleri gibi insan odaklı temel boyutlarda (bunları çok önemli olarak sıralamalarına rağmen) geride kaldığını söylediler.


❇️Anket ayrıca şirketlerin uzaktan çalışabilen ofis tabanlı çalışanlara daha fazla odaklandığını ve küresel iş gücünün dörtte üçünden fazlasını oluşturan "masa başı olmayan çalışanlara" daha az odaklandığını gösteriyor. Fabrikalarda, mağazalarda, otellerde, restoranlarda ve hastanelerde çalışan bu masasız işçiler evden çalışamazlar. Yöneticilerin yalnızca %8'i masasız çalışanlara verilen desteği artırmanın CEO'ların önceliği olduğunu söylüyor.


🌟Ankete katılan yöneticiler, işin geleceğini gerçekleştirmek için güçlü, üretken liderlere duyulan ihtiyacın farkındalar, ancak şirketlerinin, liderlerin gerekli yetenekleri geliştirmelerine yardımcı olmak için yeterince çaba göstermediğini de söylüyorlar. Yanıt verenlerin yalnızca %15'i, yöneticilerin dağıtılmış ekiplere liderlik etmeleri, ilham vermeleri ve onlara koçluk yapmaları için yeniden beceri kazandırmanın bir CEO önceliği olduğunu ve yalnızca %20'si üst düzey liderlerin kültür ve davranışlarını rol model esneklik ve çevikliğe dönüştürmeyi CEO'nun önceliği olarak görüyor. Employer’s Perspective on the Future of Work - Report | BCG


Teşekkürler 🙏

68 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page